
當(dāng)前位置: 首頁(yè) >> 產(chǎn)品展示 >> 靈巧系列
技術(shù)規(guī)范
| 外觀 | Intelligent and efficient network power protection from entry level to scalable runtime. Ideal UPS for servers, point-of-sale, routers, switches, hubs and other network devices. |
|---|---|
| 交期 | 通常現(xiàn)貨供應(yīng) |
負(fù)載運(yùn)行時(shí)間 瓦 information_stroke 最小—最大值: 40-400 瓦 | 2分鐘 41秒 |
|---|---|
最大已使用容量 information_stroke | 100 % |
| Main Input Voltage | 230 V |
| Main Output Voltage | 230 V |
| 額定功率 [W] | 400 W |
| 額定功率 [VA] | 500 VA |
| Input Connection Type | IEC 60320 C14 |
| output connection type | 4 IEC 60320 C13 |
| 機(jī)架單元數(shù) | 2U |
| 電池類型 | Li-Ion (鋰離子) |
| 附帶設(shè)備 | 安裝指南 安裝支架 USB電纜 |
| Number of power module filled slots | 0 |
|---|---|
| Number of power module free slots | 0 |
| product web sub-family | 鋰離子 |
| Redundant | No |
| 顏色 | Black with silver front bezel |
|---|---|
| 高度 | 4.4 cm |
| 寬度 | 43.2 cm |
| 深度 | 23.2 cm |
| 凈重 | 4.1 kg |
| 安裝方式 | Floor 壁掛 |
| Mounting preference | No preference |
| 安裝類型 | Rack-mounted |
| Two post mountable | 1 |
| USB compatible | Yes |
| 輸入電壓限制 | 208...253 V |
|---|---|
| 網(wǎng)絡(luò)頻率 | 47...63 Hz |
| 諧波失真 | 低于 5% |
|---|---|
| Maximum configurable power in VA | 500 VA |
| 最大可配置功率(瓦) | 400 W |
| 轉(zhuǎn)換時(shí)間 | 一般 0.6 秒:最多 1 秒 |
| 波形類型 | 正弦波 |
| 輸出頻率(與主頻率同步) | 50/60 Hz +/- 3 Hz 與主頻率同步 |
| 產(chǎn)品認(rèn)證 | C-Tick CE EAC |
|---|---|
| 標(biāo)識(shí) | GS 標(biāo)志 |
| 符合標(biāo)準(zhǔn) | EN/IEC 62040-1:2019/A11:2021 EN/IEC 62040-2:2006/AC:2006 EN/IEC 62040-2:2018 |
| 聲響級(jí)別 | 45 dBA |
|---|---|
| 工作海拔 | 0...6561 ft |
| 運(yùn)行溫度 | 0…40 °C |
| 貯存環(huán)境溫度 | -10…40 °C |
| 存儲(chǔ)高度 | 0.00…14999.82 m |
| 相對(duì)濕度 | 10…90 % 非凝結(jié) |
| 存儲(chǔ)相對(duì)濕度 | 10…90 % 非凝結(jié) |
| 運(yùn)行時(shí)間 | View Runtime Graph action_new_window |
|---|---|
| 效率 | View Efficiency Graph action_new_window |
| 可自動(dòng)檢測(cè)、可擴(kuò)展的延時(shí)時(shí)間 | 0 |
| 預(yù)裝電池 | 0 |
| 空電池槽 | 0 |
| 典型充電時(shí)間 | 3 小時(shí) |
| Battery design life | 5…10 年 |
| 電池使用壽命 | 8…10 年 |
| Battery power in VAH | 30 VAh runtime |
| 電池充電電壓(瓦) | 10 W rated |
| 警報(bào)功能 | LED 狀態(tài)顯示“在線”、“電池開(kāi)” |
|---|---|
| 空閑槽 | 0 |
| alarm | Alarm when on battery : distinctive low battery alarm : configurable delays |
| 浪涌抑制能量 | 510 J |
|---|---|
| 濾波器 | 多級(jí)噪聲濾波器,符合ul1449標(biāo)準(zhǔn) |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 16.8 cm |
| Package 1 Width | 33.7 cm |
| Package 1 Length | 59 cm |
| Package 1 Weight | 6.49 kg |
| 保修單 | 5 年維修或更換服務(wù) |
|---|